Przemek Wojewoda


Jestem aktywnym inwestorem, certyfikowanym doradcą finansowym European Financial Guide oraz członkiem Europejskiej Federacji Doradców Finansowych. Jestem także oficerem Wojska Polskiego i kontrolerem ruchu lotniczego w bazie samolotów F-16. Ukończyłem szkolenia finansowe organizowane przez Stanford University, University of Florida, Yale University oraz Europejską Akademię Planowania Finansowego.


Odkrywam dla Ciebie ETFy i fundusze indeksowe. To szalenie skuteczne, ale mało popularne w Polsce instrumenty finansowe, dzięki którym każdy może inwestować w rozwój światowej gospodarki i czerpać zyski z wzrostu wartości akcji największych światowych spółek. Nie martwisz się które akcje kupić i kiedy je sprzedać. Nie przejmujesz się błędami oraz nietrafionymi prognozami doradców inwestycyjnych. Oszczędzasz tysiące złotych na opłatach, które mogą być nawet 100 razy mniejsze niż w tradycyjnych funduszach. Zaoszczędzone pieniądze zostają u Ciebie.


Na zachodzie fundusze indeksowe działają od lat 70tych, a sam Warren Buffett rekomenduje je jak rozwiązania, których wyniki w długim terminie biją na głowę wyniki indywidualnych inwestorów giełdowych i aktywnych funduszy.


Zainteresowany? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku >>


Chcesz mnie poznać bliżej? Po ukończeniu w 2004 roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych zostałem oficerem Wojska Polskiego. Karierę rozpocząłem jako nawigator wojskowy odpowiedzialny za prowadzenie walk powietrznych samolotów myśliwskich. Miałem niesamowicie pasjonującą i ekscytującą pracę, ale był pewien znaczący problem…


Moje wynagrodzenie było z góry określone przez ustawę i nie miałem na nie wpływu. Kto spędza wakacje na Malediwach? Kto ma piękny dom z luksusowym samochodem na podjeździe – myślałem. Co z czasem dla siebie i marzeniami o wolności finansowej? Pensja oficera była wtedy zdecydowanie za niska, aby realizować swoje plany.


Wiedziałem, że muszę działać. Zacząłem inwestować, pochłaniać wiedzę z zakresu inwestycji, finansów osobistych oraz budowania niezależności finansowej. Następnie przez blisko 10 lat pracowałem jako doradca finansowy wspierając zamożnych klientów oraz milionerów w pomnażaniu majątku.


Pracowałem jako kierownik oddziału Szkoły Inwestowania S.A. w Biurze Maklerskim Prosper Capital S.A oraz zbudowałem firmę doradztwa finansowego Pillar Finance Sp. z o.o. Zaangażowałem się w edukację finansową. Prowadziłem wykłady z finansów osobistych oraz tworzyłem program edukacyjny Akademia Finansów.


W czasie wolnym gram w golfa, regularnie podróżuję poznając ciekawe miejsca, latam na paralotni, nurkuję oraz żegluję na Mazurach.


Interesują Cię ETFy & fundusze indeksowe? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku >>

Pozostańmy w kontakcie

>