Jak inwestować w ETF-y dywidendowe

28 września, 2022 , Przemek Wojewoda  
Przemek Wojewoda

Jak zarabia się na akcjach? Przez zmianę wyceny oraz dzięki dywidendom, które spółka wypłaca. Jeżeli jesteś inwestorem, który szuka źródeł pasywnego dochodu to inwestowanie w spółki dywidendowe może zapewnić Ci regularny strumień gotówki.

Jak więc inwestować? Możesz samodzielnie analizować i wybierać poszczególne spółki dywidendowe do Twojego portfela. Jest to pracochłonne zadanie, które wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Podejściem łatwiejszym i paradoksalnie często bardziej skutecznym jest inwestowanie w ETF-y dywidendowe.

Dzięki temu poprzez jeden ETF możesz mieć zdywersyfikowany portfel wyselekcjonowanych spółek dywidendowych. Następnie co kwartał czy pół roku będziesz otrzymywał wypłatę dywidendy.

Nagrałem film, w którym wprowadzę Cię w świat inwestowania dywidendowego. Poznasz podstawowe pojęcia, aspekty podatkowe oraz przykładowy fundusz ETF na amerykańskie spółki dywidendowe.

Oceń proszę artykuł

O Autorze

Inwestor, pasjonat pasywnego inwestowania. Wojskowy kontroler ruchu lotniczego. Uwielbia podróże, lotnictwo i żeglarstwo.  

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zastrzeżenia prawne:

Informacje, przedstawione na stronie mają charakter edukacyjny i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 roku. Publikacja ma charakter wyłącznie informacyjny, a żadna z zawartych informacji nie stanowi doradztwa inwestycyjnego, analiz finansowych, rekomendacji, w tym: inwestycyjnych, podatkowych, prawnych lub księgowych. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a inwestor podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

>