WealthSeed – polska rewolucja w usługach inwestycyjnych

4 maja, 2022 , Przemek Wojewoda  
Przemek Wojewoda
5/5 (13)

Aktualizacja: Od czerwca 2023 roku właściciel marki Wealthseed firma Fair Place Finance S.A. zrezygnowała ze świadczenia usług dla klientów detalicznych i zmieniła strategię na usługi dla klientów instytucjonalnych.

Bezpłatne konto maklerskie, robodoradca, najtańszy market funduszy i aplikacja bankowa w jednym. Tak w skrócie można przedstawić WealthSeed, czyli nową, polską aplikacje finansową, która wkracza na rynek.  Projekt został stworzony przez twórców mającego ponad dwadzieścia lat mBanku, który był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. Teraz przyszedł czas na całkowicie nowe przedsięwzięcie kierowane przez Filipa Lachowskiego, które stawia na prostotę, niskie opłaty i szerokie możliwości inwestycyjne. Czy będzie to rewolucja w usługach finansowych? Czas pokaże. Projekt jeszcze się rozwija, ale już robi dobre wrażenie. Dlatego, jeżeli szukasz taniego rachunku inwestycyjnego z dostępem do kilku tysięcy światowych akcji i setek funduszy ETF, to zdecydowanie warto się zainteresować. Po przeczytaniu tego artykułu wyrobisz sobie swoją opinię.

Cztery w jednym, czyli broker, robodoradca, bank i market funduszy w jednej aplikacji

WealthSeed zintegrował, ale co ważne udoskonalił znane usługi finansowe. Na ofertę składają się:

  • Bezprowizyjne usługi brokerskie z dostępem do globalnych akcji oraz ETF-ów;
  • Usługa robodoradztwa oparta na funduszach inwestycyjnych BlackRock;
  • Market funduszy inwestycyjnych od polskich oraz zagranicznych zarządzających;
  • Konta bankowe z tanim przewalutowaniem i kartą wielowalutową.

Można pokusić się o porównanie, że aplikacja jest połączeniem taniego czy bezprowizyjnego rachunku maklerskiego takiego jak np. Degiro czy XTB z innymi fintechowymi aplikacjami. Usługa robodoradztwa będzie podobna do globalnych portfeli udostępnianych przez Finax, ETFmatic czy Aion Bank. Konta bankowe czy zarządzanie budżetem znamy z Revoluta, a tani market funduszy inwestycyjnych z mBanku, F-Trust czy KupFundusz. Dzięki takiemu sprytnemu połączeniu klient otrzymuje potężne narzędzie do zarządzania finansami, które być może będzie lepsze niż każda ze wspomnianych aplikacji z osobna. Na efekt końcowy trzeba jeszcze trochę poczekać, gdyż nie wszystkie elementy aplikacji są już dostępne.

Zdjęcie 1. WealthSeed na tle rynku usług finansowych. Źródło: WealthSeed

Globalne akcje i ETF-y bez prowizji

Polski inwestor lubi dużo, tanio i dobrze, więc jest szansa, że usługa maklerska WealthSeed zadowoli bardzo szeroką grupę inwestorów. W ofercie jest dostęp do ponad 2500 światowych akcji i 450 ETF-ów z piętnastu rynków. Poprzez ETF-y możesz inwestować w światowe akcje, obligacje, nieruchomości, surowce czy metale szlachetne. Według mojej wiedzy, to najszersza oferta ETF na polskim rynku, która zdetronizuje krajowych liderów jakimi według mnie są mBank czy Bossa. W aplikacji dostępne są ETF-y od popularnych emitentów takich jak Vanguard, iShares, Xtrackers, Lyxor czy Amundi. Warto pamiętać, że każdy z brokerów przez ostatnie lata regularnie rozwija swoją ofertę, więc ilość ETF-ów w ofercie co jakiś czas się zmienia. Tutaj znajduje się pełna lista ETF-ów w ofercie Wealthseed:

Lista ETF w Wealthseed
Czytaj: ETF-y prosty przewodnik>>

Produkty indeksowe na kryptowaluty

Fani kryptowalut również znajdą tu coś dla siebie. W ofercie znajduje się bowiem szeroka oferta produktów ETP (Exchange Traded Product) na kryptowaluty, oferowanych przez uznanych emitentów (Zdjęcie 2). Są to regulowane prawnie produkty, które z punktu widzenia inwestora działają jak ETF-y i odzwierciedlają kurs wybranej kryptowaluty lub koszyka kryptowalut. Podobnie działają produkty indeksowe odzwierciedlające cenę złota czy poszczególnych surowców. Są zarejestrowane w Unii Europejskiej i dlatego nie mogą się nazywać ETF-ami, gdyż wynika to z uregulowań prawnych. Zgodnie z regulacjami europejskimi ETF musi między innymi inwestować jedynie w regulowane instrumenty finansowe, a fizyczne tokeny krypto formalnie nimi nie są. Co więcej fundusz powinien zdywersyfikować portfel, a jeśli produkt jest oparty o jeden token, to też nie spełnia tego warunku. 

Warto zwrócić uwagę na produkty, które pozwolą Ci zainwestować w indeks kryptowalut (np. 21Shares Crypto Basket Index ETP). Dzięki temu nie musisz zastanawiać się, która cyfrowa waluta będzie najlepsza w przyszłości. Słabe projekty opuszczą indeks, a nowe do niego wejdą. Wspomniany mechanizm samooczyszczania znasz być może z rynku ETF-ów.

Zdjęcie 2. Emitenci produktów indeksowych na kryptowaluty, których oferta jest dostępna w WealthSeed.

Możesz się zastanawiać czy takie produkty są dostępne u polskich brokerów. W mBank oferta jest jeszcze uboga,
a Bossa oferuje tylko ETF na spółki powiązane z technologią blockchain. XTB natomiast nie posiada rozwiązań indeksowych na kryptowaluty, a jedynie produkty CFD.

Po co inwestować w krypto przez brokera? Jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo, to inwestycje przez rynek oraz produkty regulowane powinny być lepszym wyborem. Co więcej, ułatwisz sobie rozliczanie podatków, gdyż rozliczysz je wspólnie z pozostałymi transakcjami na rachunku inwestycyjnym.

Najwięcej funduszy multi-asset ETF

Czym są fundusze multi-asset? To globalny portfel inwestycyjny zamknięty w jednym funduszu ETF. Obok robodoradcy to najprostsza opcja, aby niskim kosztem inwestować w ETF-y. Zwykle inwestor, aby zbudować globalny zdywersyfikowany pasywny portfel inwestycyjny dąży do umieszczenia w portfelu różnych klas aktywów, które nie są mocno skorelowane (zachowują się w odmienny sposób względem siebie). Podstawowe klasy aktywów to akcje i obligacje. Akcje są motorem napędowym i generatorem zysków, a obligacje stabilizują wyniki inwestycji, aby zredukować poziom ryzyka. Pozostałe klasy aktywów to nieruchomości, metale szlachetne, czy surowce. Zamiast inwestować w poszczególne ETF-y wybiarasz jeden fundusz, który sam w sobie jest gotowym portfelem inwestycyjnym. W środku będzie znajdowało się kilka czy kilkanaście ETF-ów bądź kilka tysięcy akcji i obligacji. Dzięki temu oszczędzasz na kosztach transakcyjnych. Do najbardziej popularnych funduszy tego typu należy seria Vanguard Life Strategy, ale też są inne o znacznie dłuższej historii. Jeżeli interesują Cię ETF-y multi-asset to na dzień pisania artykułu w WealthSeed znajdziesz najwięcej ETF-ów tego typu spośród innych odmów maklerskich. Porównanie znajdziesz w poniższym filmie w 19-tej minucie.

Proste opłaty

Jak to? Pisałem o inwestowaniu bez prowizji, a teraz pojawiają się opłaty? Widzisz, nie ma usług finansowych bez opłat. Trzeba sobie tylko zadać pytanie, na czym i ewentualnie, kiedy dana instytucja zarabia. Cennik usług maklerskich WealthSeed jest prosty i wygląda następująco (Tabela 1):

Opłaty transakcyjne Wealthseed rynek zagraniczny oraz GPW
Tabela 1. Opłaty w ramach usługi maklerskiej WealthSeed. Źródło: Tabela opłat i prowizji 22.11.2022

WealthSeed nie pobierze opłat transakcyjnych na rynku zagranicznym za zakup, ani za sprzedaż akcji, czy ETF-ów, jeżeli wartość zlecenia będzie większa niż 750 EUR. Będzie to około 3450 zł, przy założonym kursie 4,60. W przeciwnym wypadku zostanie pobrane 2 EUR, co i tak porównując do polskich i zagranicznych brokerów wygląda bardzo dobrze.

Od grudnia 2022 r. oferta Wealthseed poszerzyła się o dostęp do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Tutaj w porównaniu do polskich brokerów prowizje maklerskie są bardzo atrakcyjne. Każde zlecenie to koszt 0,1%, ale nie mniej niż 4 PLN.

W WealthSeed nie ma też opłat za prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty z rachunku, wypłatę dywidendy oraz za dostęp do notowań.

W kwestii zwrotu opłat transakcyjnych, wnikliwy inwestor doczyta się w dokumentach, że pobiera się od niego 2 EUR, a następnie wspomniana opłata jest zwracana. Wszystko jest rozliczane na bieżąco, więc nie ma to większego znaczenia, ale dla formalności chciałbym, żebyś to wiedział.

Jest jeszcze druga opłata, za przechowanie aktywów zagranicznych w wysokości 0,05% rocznie. Będzie pobierana jak wartość zgromadzonych aktywów na rachunku przekroczy 100 000 EUR. Innymi słowy będziesz się mógł nią martwić jak wartość inwestycji przekroczy ok. 450 000 złotych. Jeżeli należysz do grupy mniej aktywnych lub tak jak ja, pasywnych inwestorów to taka konstrukcja opłat jest bardzo przyjazna. Natomiast w przypadku GPW opłatą za przechowanie aktywów możesz się martwić dopiero jak zgromadzone tam środki przekroczą milion złotych. Wtedy opłata wyniesie 0,001% na koniec kwartału.

Jeżeli planujesz dokonywać transakcji zagranicznych, to warto pamiętać o kosztach przewalutowania. Według źródła na stronie, firma komunikuje, że spread mają pięć razy mniejszy niż średnia z trzynastu komercyjnych banków w Polsce. W dniu przeprowadzenia badania, średnia wynosiła 6,94%, a w Wealth Seed 1,2%. Być może jest to konkurencyjny spread w przypadku kont bankowych, ale nie w przypadku rachunków maklerskich. Dlatego zawsze lepiej wyjdziesz na tym jak dokonasz bezpłatnej wpłaty w euro i przeznaczysz wpłacone środki na transakcje. W Wealthseed na dzień dzisiejszy wszystkie akcje oraz ETF-y notowane są w euro, a oni nie zrobią za Ciebie żadnego automatycznego przewalutowania. To by było na tyle w kwestii opłat i prowizji maklerskich. W razie potrzeby możesz przejrzeć tabelę opłat i prowizji tutaj.

Czy rachunek maklerski Wealth Seed się opłaca

Zastanawiasz się czy rachunek maklerski WealthSeed jest dla Ciebie? To zależy. Od czego? Od kwot jakie masz do dyspozycji, od częstotliwości transakcji, od tego czy zależy Ci na IKE/IKZE oraz czy chcesz posiadać rachunek u polskiego czy zagranicznego brokera.

Zrobiłem dla Ciebie kilka przykładowych symulacji (Tabela 2), czy mały ranking, abyś miał pogląd, na ile atrakcyjna jest oferta WealthSeed przy transakcjach na rynku zagranicznym. Rynek zagraniczny wybrałem celowo, gdyż tam z dużym prawdopodobieństwem będziesz dokonywał większości transakcji. Ponadto prowizje transakcyjne na wspomnianym rynku brokerzy mają największe. Kwoty inwestycji podałem w złotówkach przy założeniu kursu EUR/PLN na poziomie 4.6, a prowizję w euro. Przy regularnym inwestowaniu założyłem roczny okres inwestycji.

Tabela 2. Przykładowe symulacje inwestycji na rynku zagranicznym. Kwoty prowizji dotyczą transakcji zagranicznych i podane są w eur (przyjęty kurs EUR/PLN 4,6). Opłaty z tabel opłat i prowizji brokerów na 6.05.2022 r.

Tak jak widzisz WealthSeed wypada dobrze w porównaniu do konkurencji. W przypadku regularnego odkładania kwoty niższej niż 750 EUR będzie droższym rozwiązaniem niż XTB. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach jakie ma XTB. Ma znacznie mniej ETF-ów w ofercie. Natomiast minimalna kwota, jaką można u nich inwestować bez prowizji, to 100 EUR/GBP/USD na transakcję.

Jak wygląda sytuacja w przypadku dużych graczy, kiedy kwota miesięcznego obrotu przekroczy 100 000 euro? XTB zaczyna pobierać prowizje w wysokości 0,2% (min. 10 EUR). Jeżeli rachunek przekroczy 500 tys. PLN, pojawia się dodatkowa opłata 0,15% za przechowanie aktywów. Pod kątem opłat, w przypadku znaczących kwot WealthSeed pokona XTB z kretesem.

Kiedy już pokazałem Ci kilka plusów, to zastanówmy się czego brakuje w powyższej usłudze. Na ten moment, nie można założyć konta maklerskiego w formie IKE oraz IKZE. Być może z czasem będzie taka możliwość. Nie da się złożyć formularza W8-BEN, więc inwestorzy dywidendowi inwestujący w spółki amerykańskie muszą się liczyć
z 30% podatkiem od dywidendy. Jeszcze do niedawna brak możliwości wypełnienia W8-BEN był standardem na naszym lokalnym rynku, ale ostatnio XTB i Bossa przetarli szlaki i umożliwili składanie wspomnianego formularza.

Warto również pamiętać, że wszystkie instrumenty zagraniczne dostępne przez WealthSeed notowane są w EUR. Dlatego też każdy ETF czy spółka będą dostępne tylko w tej walucie nawet jeśli notowane są w Nowym Jorku czy Londynie. 

Możesz się jeszcze zastanawiać co z rozliczeniem podatków? Firma, jako polski dom maklerski, jest zobowiązana do wystawienia PIT-8C. Dotyczył  on będzie zarówno transakcji na rynku polskim oraz co ważńe zagranicznym. Warto to podkreślić, gdyż zdarza się, że biuro maklerskie wystawia PIT-8C tylko w przypadku transakcji polskich (XTB). 

Czym jest GETTEX?

WealthSeed realizuje transakcje zagraniczne przez niemiecką platformę handlową Gettex, która działa w ramach giełdy Borse Munchen. Gettex składa się z rynku regulowanego oraz alternatywnego systemu obrotu (MFT). Mogą nawiązywać z nimi współpracę banki oraz firmy inwestycyjne. Z usług firmy korzystają znane w Polsce instytucje takie jak: ING, Goldman Sachs, BNP Paribas, LYNX Broker, HSBC czy Raiffeisen Bank. Gettex daje dostęp do rynku 26 000 papierów wartościowych, więc WealthSeed będzie mógł poszerzać swoją ofertę w przyszłości. Gettex umożliwia także handel w godzinach 8.00 – 22.00, więc nie będziesz już musiał kupować ETF-ów i akcji w czasie pracy 😉. 

Być może usługa Cię zainteresowała i zastanawiasz się co z bezpieczeństwem środków. Temat omówiłem w dalszej części artykułu.

Robodoradca, czyli inwestowanie na autopilocie

Czym jest robodoradca? To usługa zautomatyzowanego inwestowania, która w WealthSeed nazywa się „Portfele zarządzane” i wkrótce będzie uruchomiona. Robodoradca wybierze oraz sprawdzi fundusze inwestycyjne za Ciebie. Następnie kupi poszczególne fundusze i będzie zarządzał portfelem w trakcie trwania inwestycji. Uważam, że taka forma inwestowania to dobry start dla początkujących inwestorów lub osób zajętych, które nie chcą poświęcać czasu na inwestowanie.

Na polskim rynku ostro działają robodoradcy, którzy zarządzają portfelem ETF tacy jak Finax czy Aion Bank. Być może słyszałeś też o ETFmatic, przez który możesz inwestować bezpośrednio lub wraz z Aion Bankiem. Portfele zarządzane to z jednej strony podobna usługa, gdyż po Twojej stronie leży wybór strategii. Następnie, robodoradca buduje portfel i zarządza nim, a Ty możesz podglądać wyniki i trzymać rękę na pulsie. Z drugiej strony, portfele nie będą zbudowane z ETF-ów, lecz z funduszy otwartych oferowanych przez BlackRock. Jest to największa na świecie firma zarządzająca aktywami. Oferuje także ETF-y pod marką iShares.

Dzisiaj znane już są koszty usługi, która ma wynosić 0,9% rocznie. Wspomniana kwota to całość opłat, uwzględniająca opłaty pobierane z aktywów funduszy, które powinny być na poziomie 0,35% – 0,4%, więc
w ramach 0,9% znajduje się opłata za rekomendację inwestycyjną I zarządzanie portfelem przez WealthSeed, oraz koszty pobierane przez indywidualne fundusze BlackRock, w tym koszt hedgingu funduszu do PLN. Czym się różni wyżej wspomniana konstrukcja opłat od konkurencji? Robodoradcy zwykle wskazują opłatę jaką pobierają dodatkowo bez uwzględnienia opłat pobieranych z aktywów funduszy. 

W ramach portfeli zarządzanych, będziesz mógł zbudować portfel z funduszy akcji oraz obligacji, czyli dwóch klas aktywów zazwyczaj dostępnych u robodoradców. Dzięki usłudze maklerskiej WealthSeed będziesz mógł oddzielnie zainwestować w inne klasy aktywów, takie jak złoto, nieruchomości (REIT-y) czy kryptowaluty.

Na ten moment to tyle, a po wprowadzeniu usługi i sprawdzeniu funduszy, będzie można jednoznacznie ocenić atrakcyjność oferty. Usługa Portfeli Zarządzanych ma być dostępna w trzecim kwartale 2022 r. Wtedy wrócimy do tematu i w tej sekcji znajdzie się pełny opis usługi.

Najtańszy market funduszy inwestycyjnych

Kolejna, trzecia usługa, to market funduszy inwestycyjnych. Usługa ta jest podobna do supermarketu funduszy inwestycyjnych mBanku, czy innych platform funduszowych takich jak F-Trust, Starfunds czy KupFundusz od analiz.pl. Na pierwszy rzut oka oferta WealthSeed jest bardzo zbliżona, jednakże jest tu pewien innowacyjny element.

W internetowych „sklepach z funduszami” standardem jest brak opłat za zakup i sprzedaż funduszu. Tu jest podobnie. Możesz się zastanawiać jak takie platformy funduszowe zarabiają. Fundusz inwestycyjny pobiera
z aktywów funduszu opłatę za zarządzanie. Standardowo, znaczna część takiej opłaty jest przekazywana dystrybutorowi funduszu. Może to być bank, firma doradztwa finansowego czy właściciel marketu z funduszami, którym też jest WealthSeed. Natomiast twórcy aplikacji podzielą się tym wynagrodzeniem z Tobą. Oznacza to nic innego, jak to, że część opłat za zarządzanie wróci do Ciebie. Sprawia to, że Market Funduszy od WealthSeed jest najtańszą platformą na rynku.

Kolejną innowacją będzie to, że w markecie uzyskasz dostęp do zagranicznych funduszy inwestycyjnych od wcześniej wspomnianej firmy BlackRock. Mam pewne zawodowe doświadczenie związane z dystrybucją funduszy inwestycyjnych i o ile w przypadku polskich Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych bez problemu można kupować jednostki uczestnictwa online, to w przypadku zagranicznych podmiotów nie było to takie proste. Zlecenia nabycia trzeba było składać drogą papierową, a czasem od drugiego zlecenia można było przejść na ścieżkę online. Tutaj jest inaczej, gdyż fundusze BlackRock będzie można kupować online, tak jak to na aplikację fintechową przystało.

Usługa już działa, ale jeszcze w ograniczonym zakresie. Dostępnych jest dopiero sześć funduszy inwestycyjnych,
a wkrótce pojawi się kolejnych sześćdziesiąt.

Otrzymasz zwrot części opłat za zarządzanie

Jak działa zwrot opłat za zarządzanie? Z jednej strony, WealthSeed pobiera opłatę za korzystanie z marketu.
Z drugiej, inwestor otrzymuje świadczenie pieniężne, które pokrywa nie tylko opłatę za usługę, ale nadwyżka powiększa konto inwestora. Jest to wspomniany zwrot opłaty za zarządzanie.

Tabela 3. Opłaty za korzystanie z marketu funduszy oraz dodatkowy przychód dla inwestora. Źródło: Tabela opłat
i prowizji WealthSeed 06.05.2022 r.

Na pierwszy rzut oka proces może wydawać się skomplikowany, gdyż w zależności od rodzaju funduszu pobierane są różne opłaty za usługę i inwestor otrzymuje świadczenie pieniężne w różnej wysokości. Wynosi ono 50%-70% opłaty za zarządzanie pobieranej przez TFI.

Nie może być prościej? Według mnie nie. Każdy rodzaj funduszu, czyli akcyjny, obligacyjny, mieszany czy alternatywny pobiera inne opłaty za zarządzanie. Do tego WelathSeed prawdopodobnie będzie miał różne umowy
z poszczególnymi TFI. Jedne instytucje będą płaciły 70% opłaty za zarządzanie, a inne być może 60%. Dlatego świadczenie pieniężne, które wróci do Ciebie nie może być jednoznacznie określone.

Teraz wszystko uprośćmy. Jeżeli zainwestujesz w fundusz inwestycyjny poza WelathSeed, to na pewno zapłacisz pełną opłatę za zarządzanie, którą fundusz podzieli się tylko z dystrybutorem.  Natomiast WealthSeed da Ci zwrot części opłat, a Ty będziesz zawsze na plus. Dla mnie to rewolucja na rynku funduszy.

Konta i karta wielowalutowa

W WealthSeed otrzymasz konto w euro, dolarze czy w złotówkach. Dzieje się to automatycznie od razu po rejestracji. W przyszłości, do konta będzie dostępna karta wielowalutowa. Mają też usługę wymiany walut po bieżącym kursie.

Przelewy w PLN są bezpłatne. Tak samo zagraniczne przelewy w EUR (system SEPA). Jeżeli będziesz chciał wykonać przelew w systemie SWIFT, to trzeba się liczyć z kosztem 28 zł. WealthSeed obecnie oferuje przelewy międzynarodowe w systemie SEPA oraz SWIFT jedynie w przypadku wycofywania środków inwestycyjnych przez klienta na własne konto za granicą.

WealthSeed czy to bezpieczne?

WealthSeed jest marką firmy Fair Place Finance S.A. Firma jest wpisana do rejestru dostawców usług płatniczych przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem MIP101/2021. Posiada także zezwolenie na prowadzenie
działalności maklerskiej.

W przypadku rachunku maklerskiego, aktywa klientów, które są zainwestowane w akcje czy ETF-y, nie wchodzą
w masę upadłościową brokera. Oznacza to, że w przypadku mało prawdopodobnej sytuacji niewypłacalności domu maklerskiego, aktywa przepisuje się pod inne biuro maklerskie. Gotówka zgromadzona na rachunku będzie podlegała gwarancją banku BGK (Patrz: Nielimitowane gwarancje). Natomiast transakcje w toku podlegają polskiemu systemowi rekompensat, prowadzonemu przez KDPW. Warto wiedzieć, że formalnie system rekompensat KDPW pokrywa wszystkie aktywa klienta w domu maklerskim tzn. gotówkę, inwestycje oraz transakcje w toku.

W kwestii funduszy inwestycyjnych otwartych, w jakie możesz zainwestować przez Market Funduszy lub Portfele Zarządzane, Twoje środki nie wchodzą do masy upadłościowej instytucji zarządzających aktywami, gdyż trafiają na wydzielone rachunki. Wspomniane konta znajdują się u depozytariusza, czyli instytucji (bank lub dom maklerski) odpowiedzialnej za sprawdzanie wycen funduszu i działanie zgodnie z polityką inwestycyjną.

Nielimitowane gwarancje

Gotówka, którą przechowujesz w WealthSeed znajduje się w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie nie ma standardowych gwarancji do 100 000 Eur, lecz skarb państwa odpowiada całym majątkiem za zgromadzone na rachunku środki. Dlatego pokusiłbym się o stwierdzenie, że pieniądze znajdujące się na rachunkach bankowych
w WealthSeed są bezpieczniejsze niż w typowym banku komercyjnym.

Platforma transakcyjna

Dostęp, do aplikacji mobilnej oraz platformy transakcyjnej na komputerze, uzyskasz po założeniu konta. Cały proces jest prosty. Rozpoczniesz go przez aplikację, zrobisz sobie zdjęcie, powiesz kilka słów do telefonu. Następnie zrobisz zdjęcie dowodu osobistego lub paszportu i gotowe.

Aplikacja Wealthseed globalne inwestycje w akcje i ETF-y

Zarówno aplikacja jaki i platforma na komputerze są przyjemne i łatwe w użytkowaniu. Na ten moment można korzystać z usługi maklerskiej (akcje, ETF-y i produkty giełdowe na kryptoaktywa), pierwszych funduszy w markecie, kont w różnych walutach z powiązaną usługą przewalutowań i płatności. Obie platformy są proste i nie mają funkcjonalności analitycznych. Pozwalają jedynie złożyć zlecenia nabycia lub sprzedaży. Ja inwestuję długoterminowo, lubię prostotę, więc dla mnie wystarczy. Ty sam zdecyduj co jest najlepsze dla Ciebie.

Platforma Wealthseed od środka i zakup ETF-a

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda platforma transakcyjna WealthSeed od środka to obejrzyj poniższy film. Przy okazji zobaczysz jak prosto kupuje się fundusz ETF. Kliknij w link poniżej, a zostaniesz przeniesiony od razu do fragmentu z wizytą w aplikacji.

WealthSeed czy warto?

Nadszedł czas na podsumowanie recenzji. Pomysł połączenia konta maklerskiego, robodoradztwa, marketu funduszy i aplikacji bankowej jest zdecydowanie innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku. Usługa maklerska już działa, a brak opłat transakcyjnych lub 2 EUR za transakcje na rachunku maklerskim sprawia, że WealthSeed może znaleźć się w czołówce wybieranych domów maklerskich. Oferta 2500 światowych akcji oraz ponad 450 ETF, w mojej ocenie znajdzie uznanie zarówno wśród aktywnych jak i pasywnych inwestorów. Co więcej, inwestorzy, którzy preferują aktywne fundusze inwestycyjne wkrótce będą mieli dostęp do najtańszego w kraju marketu funduszy z szeroką ofertą globalnych funduszy inwestycyjnych. Czas pokaże na ile WealthSeed podbije serca polskich inwestorów. Usługa jeszcze się rozwija, a ja zdecydowanie trzymam za nich kciuki.

Artykuł został napisany we współpracy z Wealthseed.

Oceń proszę artykuł

O Autorze

Inwestor, pasjonat pasywnego inwestowania. Wojskowy kontroler ruchu lotniczego. Uwielbia podróże, lotnictwo i żeglarstwo.  

  • Dla mnie dużym plusem jest też to, iż zarówno aplikacja, jak i strona internetowa jest dostępna dla osób niewidomych.
    Przetestowałem, dokonałem zakupu, przewalutowania i wszystko działa.

  • świetna appka! intuicyjna, porządnie zrobiona – używam od 2 tyg. i jestem zachwycony.

  • Testuje od jakiego czasu, warto spróbować. Na razie najbardziej przekonuje mnie prostota, a jednocześnie szeroka gama dostępnych papierów. Na pewno będę przyglądał się dalej.

  • Zdecydowałam się jakiś czas temu na tą aplikację i nie żałuję. Możliwości jest naprawdę sporo, a dodatkowo działa ona sprawnie, nie mam z nią żadnych problemów

  • Już od dłuższego czasu testuję tą aplikację i jak dla mnie jest świetna, dobrze rozbudowana, ma sporo korzyści także jestem z niej zadowolona 😉

  • Aplikacja jest naprawdę super. Wszystko jest czytelne, działa także bez żadnych problemów.

  • Bardzo fajna i prosta w obsłudze aplikacja. Wszystko jest czytelne, więc nie mam żadnych zastrzeżeń 😉

  • Bardzo spodobała mi się ta aplikacja, korzystam z niej już chwile czasu i faktycznie działa bez żadnych problemów, jest to też świetne miejsce na zarządzanie swoimi finansami

  • Ciekawa opcja. Jednak inwestujemy tylko i wylacznie w Eur. Napewno lepiej jak w samym np usd ze wzgledu na zmiennosc ale na XTB inwestujemy w jakiej walucie chcemy. Mozemy np wplacic i wyplacic usd. Dodatkowo musimy minimalnie kupowac po 750eur. A jesli chcemy inwestowac w wiecej jak 1 etf moze byc ciezej dobic miesiecznie do takiej kwoty.

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Zastrzeżenia prawne:

    Informacje, przedstawione na stronie mają charakter edukacyjny i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 roku. Publikacja ma charakter wyłącznie informacyjny, a żadna z zawartych informacji nie stanowi doradztwa inwestycyjnego, analiz finansowych, rekomendacji, w tym: inwestycyjnych, podatkowych, prawnych lub księgowych. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a inwestor podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

    >