LYNX Broker – atrakcyjny rachunek dla wymagającego inwestora (Nowa recenzja)

1 lutego, 2022 , Przemek Wojewoda  
Przemek Wojewoda
4,89/5 (9)

Jeżeli szukasz rachunku maklerskiego z szeroką ofertą instrumentów finansowych i z atrakcyjnymi opłatami, to prawdopodobnie twoje poszukiwania skupiają się na zagranicznych brokerach. Jednym z nich jest holenderski LYNX Broker. W tym artykule znajdziesz ofertę oraz wszystkie niezbędne informacje na temat opłat, prowizji, rozliczania podatków i kwestii bezpieczeństwa środków. Z racji tego, że zarówno ja sam, jak i znaczna część moich czytelników inwestuje długoterminowo poprzez ETF-y, to dowiesz się także czy warto otworzyć rachunek w LYNX, jeżeli jesteś inwestorem pasywnym. Ten artykuł to także nowa i aktualna recenzja. Znajdujące się w sieci opinie sprzed kilku lat zdążyły się po części zdezaktualizować, ponieważ broker rozszerzył swoją ofertę, a Brexit wymusił przeniesienie biznesu poza Wielką Brytanię. 

Czy warto zainteresować się rachunkiem maklerskim w LYNX

Myślę, że sam musisz to ocenić. Jednak mam nadzieję, że ułatwię Ci decyzję, gdyż postaram się przybliżyć w tym artykule temat związany z LYNX, we wszystkich możliwych aspektach.  Zacznę od tego, że LYNX jest brokerem o zasięgu międzynarodowym, który posiada ponad sześćdziesiąt tysięcy klientów. Umożliwia inwestowanie na globalnym rynku finansowym, a po otwarciu rachunku będziesz miał dostęp do ponad stu trzydziestu pięciu giełd, w trzydziestu trzech krajach. Zainwestujesz w polskie i zagraniczne akcje, opcje giełdowe, obligacje, kontrakty terminowe oraz ETFy.  Firma LYNX B.V. została założona w Holandii w 2006 r., a polskich klientów obsługuje przez biuro znajdujące się w Czechach, od 2017 r.

LYNX jest brokerem zagranicznym, a więc nie tylko daje szersze możliwości inwestycje niż polskie domy maklerskie, ale też pobiera niższe opłaty. Nie oznacza to też, że broker zagraniczny jest w każdym przypadku lepszy od brokera polskiego, o czym napiszę w dalszej części artykułu.

Ilustracja 1 Możliwości LYNX Broker. Źródło: opracowanie własne.

LYNX Broker to Interactive Brokers

LYNX jest w pewnym sensie „nakładką” na rachunek maklerski, w Interactive Brokers. Innymi słowy, zakładając konto w LYNX stajesz się klientem Interactive Brokers (IB) i co ważne, tam też trafiają Twoje środki. Kim natomiast jest IB? To z kolei założony w 1978 roku potężny i szanowany amerykański broker notowany na Nasdaq. Możesz się zastanawiać po co taka konstrukcja? W takim układzie, to właśnie IB realizuje wszystkie transakcje. W przypadku polskich biur maklerskich zależności są podobne. Jeżeli otworzysz przykładowo rachunek w mBanku czy w Bossa (DM BOŚ) to transakcje zagraniczne są realizowane przez KBC Securities, ale wpłaty trafiają do polskich instytucji.

Broker polski czy zagraniczny

Po co w ogóle interesować się zagranicznym domem maklerskim, skoro w Polsce są domy maklerskie z dostępem do rynków zagranicznych. Są ku temu trzy zasadnicze powody. Po pierwsze, znacznie szersza oferta instrumentów finansowych. Polskie domy maklerskie dają dostęp zwykle do kilku parkietów. Przykładowo mBank daje dostęp do czterech. Santander natomiast ma, jak na polski rynek, imponujący dostęp do dwunastu giełd zagranicznych. Jednak w porównaniu do ponad stu trzydziestu pięciu rynków dostępnych w LYNX to wciąż znikoma ilość. To może mieć znaczenie dla wymagającego inwestora, który będzie chciał budować globalnie zdywersyfikowany portfel, skomponowany z ETF-ów czy spółek dywidendowych.

Po drugie, znacznie niższe koszty transakcyjne. W przypadku opłaty transakcyjnej mamy zwykle dwie składowe. Opłatę procentową lub za akcje w przypadku akcji amerykańskich/kanadyjskich i opłatę minimalną. W LYNX zapłacisz np. 1 cent za akcje amerykańskie minimum 5 USD lub 0,12% od wartości transakcji, ale nie mniej niż 6 EUR za akcje europejskie. W przypadku niewielkich transakcji kwota minimalna może mieć znaczny wpływ i wynosić np. kilka procent. Broker zagraniczny ma zawsze niższe opłaty wyrażone w procentach jak i często niższe opłaty minimalne.

Po trzecie, LYNX jak każdy broker zagraniczny pozwoli Ci złożyć formularz W8BEN, a przez to sprawisz, że podatek od dywidend ze spółek amerykańskich będzie wynosił 19% (15%+4%) zamiast 30%.

Czy w takim razie broker zagraniczny to jedyny słuszny wybór? Nie, gdyż polskie biura maklerskie też mają swoje zalety. Po pierwsze, dają możliwość założenia rachunku uprzywilejowanego podatkowo, w postaci IKE lub IKZE. Pod drugie, rozliczenie podatków od zysków jest prostsze ze względu na to, że otrzymasz z polskiej instytucji PIT-8C.

Opłaty w LYNX Broker

Przyszedł czas na omówienie opłat. W LYNX nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Jedna wypłata w miesiącu jest bezpłatna. Kolejna wypłata to koszt 8 EUR w przypadku Euro, 10 USD w przypadku Dolara Amerykańskiego i 50 zł za wypłatę złotówek.

Co więcej, nie ma opłat za przechowanie aktywów. Nie zapłacisz też za brak aktywności, o ile wartość papierów wartościowych i gotówki będzie większa od 1 000 USD (lub odpowiednika w innej walucie). Jeżeli będzie mniejsza, to wystarczy wydać na prowizje 1 USD miesięcznie.  W przeciwnym razie, co miesiąc zapłacisz wspomnianego dolara. Ten warunek powinien być dość łatwy do spełnienia, gdyż minimalna wpłata, aby otworzyć rachunek wynosi 15 000 PLN.

Jeżeli podobnie jak ja inwestujesz pasywnie, to łatwy do spełnienia warunek odnośnie braku aktywności jest zaletą. Za coś jednak trzeba płacić i są to opłaty transakcyjne, które zależą od giełd. W poniższej tabeli (Tabela 1) umieściłem przykładowe opłaty na wybranych rynkach: północno- amerykańskim, azjatyckim, europejskim i polskim.   

Tabela 1. Opłaty transakcyjne na wybranych rynkach za zakup akcji i ETF-ów.

Jakie wnioski można wyciągnąć z tabeli? Dowiesz się czy dany broker jest tani w porównaniu do konkurencji. Jeżeli chodzi o opłaty wyrażone w procentach, to porównując 0,12% prowizji w LYNX na polskiej giełdzie czy też 0,01 centa za akcję na rynkach zagranicznych (US) z innymi domami maklerskimi w LYNX jest bardzo tanio (0,29% mBank i Bossa), co również sprawdzi się przy zakupie większej ilości akcji. Wysokość opłaty wyrażonej w procentach oraz minimalnej nie jest jednakowa i zależy od giełdy. Przykładowo, transakcja na rynku kanadyjskim w Bossa, to minimum 36 EUR, a w LYNX tylko 5 CAD

Generalnie rzecz biorąc opłaty minimalne u brokerów zagranicznych zwykle są niższe, tak jak to jest przykładowo w IB, bo wynoszą 4 EUR lub mogą w ogóle nie występować. Nie znaczy to niestety, że wspomniani brokerzy będą od razu lepsi, o czym zaraz się przekonasz.

Warto jeszcze wspomnieć o przewalutowaniu. W końcu, kiedy inwestujesz w instrumenty zagraniczne, a zarabiasz w złotówkach, to przewalutowanie będzie konieczne. Masz dwa wyjścia. Albo dokonasz przewalutowania przed wpłatą na konto brokera i dokonasz wpłaty bezpośrednio w USD, EUR lub innej walucie, albo niedługo po wpłacie złotówek, gdy środki znajdą się już na rachunku. Na to drugie i tak będziesz skazany, bo pewnie nie przewidzisz do końca w jakiej walucie będziesz dokonywał transakcji w najbliższych latach. W każdym razie, przewalutowanie w ramach LYNX jest korzystniejsze, w porównaniu do wcześniej wspomnianych brokerów, ponieważ konwersji na platformie dokonujesz na rynku międzybankowym spot, gdzie notowania są dostarczane przez największe banki świata. Dla porównania, mBank, Bossa czy Degiro to już 0,1%. Marża domu maklerskiego potrafi sięgać 0,4% (Exante) czy 0,5% (XTB). 

W momencie zakupu akcji na rachunku w LYNX nie występuje automatyczne przewalutowanie, Ty sam określasz, kiedy dokonujesz konwersji środków i po jakim kursie, jeśli chcesz kupić np. akcje amerykańskie. Taki mechanizm pozwala to na zachowanie pełnej kontroli oraz transparentności, także podczas inwestycji. Masz jeszcze opcje skorzystanie też z maginu, czyli kupna akcji przy zachowaniu kapitału w złotówkach, przy jednoczesnym kupieniu akcji amerykańskich na tzw. debet w celu ograniczenia ryzyka walutowego. Jeśli już zdecydujesz się na takie działanie to za każdy dzień utrzymywania debetu broker nalicza odsetki od jego utrzymywania, są one określone na stronie brokera w zakładce „Stopy %” tutaj. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych którzy nie chcą wymieniać środków z rodzimej waluty. Do tego będzie potrzeby rachunek margin, o czym poniżej.

Na koniec wątku na temat opłat warto wiedzieć, że LYNX nie pobiera opłat od wypłaconych dywidend i są one księgowane zgodnie z walutą, w której notowane są dane akcje. Pełną tabelę opłat i prowizji znajdziesz tutaj.

Jeżeli jesteś traderem, to wyżej wymienione opłaty transakcyjne będą dla Ciebie atrakcyjne, ale przy odpowiednio dużym wolumenie transakcji.

Jak dobry jest Twój angielski?

Znajomość angielskiego dla niektórych inwestorów może być zasadniczym czynnikiem związanym z wyborem brokera. Na nic zdadzą się korzystne opłaty i bardzo szeroka globalna oferta inwestycyjna, jeżeli w odpowiednim stopniu nie posługujesz się językiem angielskim. W przypadku LYNX nie ma żadnych problemów. Po pierwsze, cały proces zakładania konta jest po polsku. Umowy oczywiście też są w języku polskim. Po drugie, platforma transakcyjna LYNX Basic jest w całości po polsku, więc obsługa jest komfortowa. Po trzecie, e-mailowa i telefoniczna obsługa klienta, oraz chat też są po polsku. Jeżeli zechcesz, to nawet desktopową platformę transakcyjną (TWS) zainstalują Ci zdalnie.

Jeśli zastanawiasz się czy dobra obsługa klienta ma znaczenie, to wyobraź sobie telefoniczną rozmowę z osobą biegle władającą angielskim. Każdy kto był w Szkocji czy USA doświadczył weryfikacji swoich umiejętności językowych, kiedy to niejednokrotnie kupno kawy okazywało się być nie lada wyzwaniem. Mam takie wrażenie, że anglojęzyczni obcokrajowcy nie silą się na empatię i rozmawiają jak im wygodnie, używając slangu i skrótów. Sam bynajmniej mam takie doświadczenie z podróży i z pracy jako kontroler ruchu lotniczego.

W przypadku tańszych brokerów trzeba natomiast nastawić się na „koślawy” angielski np. indyjskiego „specjalisty” obsługi klienta. Tak na marginesie, najtańsi brokerzy online nie oferują nawet obsługi telefonicznej, która jest najszybsza, gdyż nie trzeba przez kilka dni wymieniać maili. Dlatego też uważam, że to duży plus dla LYNX. Operowanie w języku polskim będzie korzystne nie tylko dla inwestorów, którzy pewnie radzą sobie po angielsku, ale także dla początkujących oraz wymagających inwestorów którym zależy na sprawnym załatwieniu sprawy. Znajomość finansowej terminologii może być potrzebna, żeby porozumieć się z anglojęzyczną obsługą klienta.

LYNX i podatki – jest rozwiązanie

W przypadku brokerów zagranicznych podatki należy rozliczać samodzielnie. Przyjęła się opinia, że lepiej założyć konto u polskiego brokera, gdyż ten wystawi nam PIT-8C i po sprawie. To prawda, ale PIT-8C załatwia temat rozliczenia podatków od zysków z zamkniętych transakcji. Niestety podatki od dywidend zagranicznych należy rozliczać samodzielnie niezależnie od tego, czy posiadasz polski, czy zagraniczny rachunek inwestycyjny. LYNX, jak to mają w zwyczaju brokerzy zagraniczni, wystawi Ci raport i na jego podstawie musisz rozliczyć podatki zgodnie z obowiązującym prawem.

Na rynku można wykupić dostęp (od 150 zł) do programu USSoft, dzięki któremu dokonasz łatwego rocznego rozliczenia.

Jeżeli szukasz rachunku maklerskiego pod kątem dywidend, to w trakcie zakładania rachunku w LYNX, formularz W8BEN jest wypełniany automatycznie, tak żeby podatek u źródła od dywidend amerykańskich wynosił 15% zamiast 30%. Wtedy w kraju dopłaca się brakujące 4%. Podatki od zysków czy dywidend nie muszą być straszne. Jeżeli chcesz wgryźć się w temat i uprościć sobie podatkowe życie, to przeczytaj poniższy artykuł.

Czytaj: Jak uprościć rozliczenie podatków >>

ETF-y w ofercie LYNX

Jak pewnie zauważyłeś, pasywna filozofia inwestowania jest mi bliska. W związku z tym inwestuję w ETF-y i to na nich skupiam swoją uwagę, gdyż w łatwy sposób pozwalają uzyskać ekspozycję na akcje, obligacje, metale szlachetne, surowce, REITy czy nawet bitcoina. Pasywny inwestor będzie się zastanawiał jakie ETF-y są dostępne w LYNX. Zgodnie z wymogami prawnym Unii Europejskiej produkt zbiorowego inwestowania jakim jest ETF powinien posiadać dokument KID (Kluczowe Informacje dla Inwestora), dlatego też bezproblemowo uzyskasz dostęp do pond 2200 ETF-ów notowanych na europejskich parkietach. Niestety nie ma możliwości, aby inwestować w ETF-y notowane w USA czy w krajach azjatyckich.

Czytaj: ETF-y prosty przewodnik>>

Rodzaje kont w LYNX i które otworzyć?

Możesz otworzyć dwa rodzaje rachunków. Pierwszy, to rachunek gotówkowy, który posłuży Ci do inwestowania w akcje, obligacje czy ETF-y. Drugi jest dla zaawansowanych inwestorów. To rachunek margin, dzięki któremu będziesz mógł dodatkowo inwestować w oparciu o depozyt zabezpieczający (z dźwignią) w kontrakty terminowe, opcje, CFD, oraz na rynku walutowym, ale także w wszystkie inne instrumenty jak akcje i ETF.  Decyzja zależy od Twojej strategii inwestycyjnej i doświadczenia. Każdy z wyżej wymienionych rachunków może przybrać formę rachunku indywidualnego, wspólnego czy firmowego. Szczegółowe różnice znajdziesz na poniższej ilustracji oraz tutaj.

Ilustracja 2 Różnice pomiędzy rachunkiem gotówkowym i marżowym. Źródło: pomoc.lynxbroker.pl

Ile trwa otwarcie rachunku? Około trzy – cztery dni robocze. Cały proces jest online. Należy wypełnić formularz otwarcia rachunku, zeskanować dowód osobisty lub paszport. Następnie robisz sobie selfie, wysyłasz wyciąg z rachunku bankowego, aby potwierdzić swoje dane. Po weryfikacji dokumentów dokonujesz wpłaty, czekasz na potwierdzenie aktywacji i możesz działać.

Czy Twoje środki są bezpieczne

Wczytaj się proszę w ten paragraf. Zauważ, że LYNX jest brokerem holenderskim, Polaków obsługuje biuro w Czechach, a Twoje środki trafiają do Irlandii. Jakby tego było mało, w Internecie można znaleźć nieaktualne informacje o amerykańskich gwarancjach. To wszystko może być zastanawiające, więc spieszę wyjaśnić.

LYNX jest zarejestrowany w Holandii i nadzorowany przez holenderski nadzór finansowy (AFM).  W Polsce działa na zasadzie licencji paszportowej i jest zarejestrowany w KNF. Szczegóły znajdziesz tutaj.

LYNX w Czechach zapewnia Ci polską obsługę klienta oraz cały proces otwarcia rachunku. Tam z kolei jest nadzorowany przez Narodowy Bank Czeski (CNB). Jak już wiesz, Twoje konto jest zakładane w IB w Irlandii. Twoje środki natomiast, trafiają na konta IB i podlegają tamtejszemu funduszowi gwarancyjnemu. Gwarancje dotyczą gotówki do kwoty 20 000 Euro, ale nie więcej niż do 90% środków. Środki zainwestowane w papiery wartościowe nie wchodzą do masy upadłościowej brokera i w przypadku mało prawdopodobnego bankructwa zostaną przeniesione do innego domu maklerskiego. Z tego względu LYNX to bezpieczny wybór.

W kwestii bezpieczeństwa, możesz zastanawiać się czy LYNX pożycza Twoje akcje. Na rachunku gotówkowym nie ma takiej możliwości, natomiast na rachunku marżowym klient za swoją zgodą może wziąć udział w programie SYEP, który oferuje dodatkowe odsetki od wypożyczenie swoich akcji. Generalnie zasada jest taka, jeśli klient kupuje akcje z wykorzystaniem marginu i pożycza środki od brokera, np. w celu ograniczenia ryzyka walutowego kupując akcje i wchodzi w tzw. debet walutowy (np., kupujesz akcje amerykańskie nie posiadając dolarów amerykańskich, ale posiadając zabezpieczenie w innej walucie np. złotówkach) to broker może również wypożyczyć te akcje. Dla jasności, nie ogranicza to Twoich możliwości w zbywaniu posiadanych akcji.

Dostępne platformy transakcyjne

W LYNX Broker masz do dyspozycji dwie platformy transakcyjne. Pierwsza LYNX Basic – jest to platforma w całości po polsku, która jest przyjazna dla początkujących jak i dla preferujących proste rozwiązania użytkowników. Platforma działa online i nie wymaga instalacji oprogramowania. Dzięki temu umożliwi Ci składanie zleceń i zarządzanie rachunkiem z każdego urządzenia. Ja osobiście lubię proste rozwiązania, a platforma może być przydatna dla inwestorów ceniących łatwość obsługi i dostępność w podróży. 

Lynx broker - platforma basic
Ilustracja 2 Platforma transakcyjna LYNX Basic. Źródło: lynxbroker.pl

Druga platforma to Trader Workstation (TWS). Jest to platforma w języku angielskim, którą należy zainstalować na komputerze. Ze względu na swój toporny wygląd oraz zaawansowany charakter może być trudna w obsłudze dla początkujących inwestorów. Widziałem kilka platform transakcyjnych i ta jest zdecydowanie najtrudniejsza. Jeżeli natomiast poświęcisz trochę czasu na naukę, to otrzymasz bardzo profesjonalne narzędzie, które będziesz mógł sobie spersonalizować. Dzięki TWS będziesz miał dostęp do zleceń, analiz, danych dotyczących spółek czy do ponad setki wskaźników analizy technicznej. Platforma również posiada aplikację mobilną do handlu, która jest znacznie przyjemniejsza w obsłudze. Zresztą sprawdź sam

Otwórz rachunek i zyskaj 50 EUR

Podsumowując, LYNX to warty uwagi broker. Szczególne, kiedy cenisz sobie bezpieczeństwo oraz jesteś inwestorem średnio czy długoterminowym lub gdy budujesz portfel oparty o ETF-y czy spółki dywidendowe. LYNX to również dobre rozwiązanie dla day traderów z uwagi na specjalistyczne narzędzia do handlu na akcjach czy opcjach. W mojej ocenie, kiedy spojrzymy na ten dom maklerski pod kątem innych zagranicznych firm, to można mu zarzucić właściwie dwie rzeczy. Pierwsza, to minimalna wpłata w wysokości 15 000 zł. Drugą jest fakt, że nie jest najtańszy w porównaniu do zagranicznych brokerów. Jednak jak dobrze wiesz, jakość zwykle idzie w parze z ceną. Ideał nie istnieje, a Ty sam musisz rozważyć za oraz przeciw i wybrać najlepszego partnera dla siebie.

To co przekonuje do LYNX Broker, to dostęp do globalnej oferty inwestycyjnej, przy konkurencyjnych opłatach i pełnej obsłudze klienta w języku polskim. Szybkość obsługi i polskojęzyczne wsparcie w niejasnych sytuacjach znacznie obniża poziom frustracji. Co najważniejsze, LYNX Broker zapewnia komfort, od zawarcia umowy po wsparcie w trakcie inwestowania. Myślę, że ma to szczególne znaczenie dla osób rozpoczynających działania na giełdzie, ale także dla tych którzy już wykorzystali możliwości swojego obecnego brokera i potrzebują szerszego dostępu do instrumentów oraz narzędzi. Dodatkowo otrzymasz od LYNX regularne szkolenia w formie webinariów. To wysokiej jakości wiedza przekazywana przez zaawansowanych i doświadczonych inwestorów.

Jeśli chcesz przetestować rachunek w LYNX, to podczas składania wniosku uzupełnij pole kupon wpisując WOJEWODAETF – otrzymasz wtedy  50 euro na handel (w postaci zwrotu za prowizje). Promocja nie obejmuje zwrotu za transakcje na CFD i certyfikatach turbo.

LYNX Broker

Artykuł został napisany we współpracy z LYNX Broker.

Oceń proszę artykuł

O Autorze

Inwestor, pasjonat pasywnego inwestowania. Wojskowy kontroler ruchu lotniczego. Uwielbia podróże, lotnictwo i żeglarstwo.  

 • 5 dolarów = 20 złotych za zamówienie masakryczna opłata
  W IB jest 0.35 dolara = 1.4 złotego za zamówienie
  20 zamówień rocznie i mamy już 400 złotych w plecy czyli dla nawet sensownej kwoty 80.000 oddamy aż 0.5% za możliwość handlowania.
  W IB tylko 28 złotych wiec uczciwie.

  Co my mamy chcieć konkretnie od tego supportu robiąc zakupy ETFów czy akcji ? Z translatorem na pytanie odpowiedzieli. TWS masakryczny w obsłudze ale jak się opanuje to lynx zbędny.

  Nielogiczne czemu IB nie zrobi aplikacji jaką ma Lynx.

  Dodatkowo czemu lynx a nie Degiro ? Handel za darmo akcjami USA, większośc zamówień poza USA za 3,9 Euro.

  Poza supportem to tragedia.

 • Artykuł naprawdę SUPER ! …ale od Lynx odbiłem się bo wypytywali o b. wrażliwe dane – coraz to inne i coraz bardziej intymne ,- trwało to ok 2 tygodnie/ za kolejnym podejściem zażądali treści aktów notarialnych i wtedy się obraziłem ( chyba kwoty były zbyt wysokie ) …. nie potrzebnie odpowiadałem zgodnie z prawdą. Trzeba było kłamać ile wlezie i podawać tylko kwoty minimalne do wymaganych przez Nich ponad 15 tysi

 • Dzięki! Wszystkie domy maklerskie muszą działać zgodnie z prawem o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Ciekawe co im podałeś, że tak Cię męczyli 😊.

  • Hej, założyłem tam konto 8 miesięcy temu.rzeczywiście ponadprzeciętne dokumenty trzeba dostarczać, bardzo czułe dane o majątku, wynagrodzeniach, baaaardzo szczegółowo. nieporównywalnie więcej niż XTB czy Mbank gdzie tez mam konta. ale zdecydowałem się z powodu dywersyfikacji:1. kolejne moje konto 2. dostęp do znaaacznie większego wyboru…

   • No właśnie ja na tym utknęłam. Te pytania mnie po prostu odstraszyły. W Degiro też tak wypytują?

    • Każdy broker wypytuje bo musi działać zgodnie z prawem. Być może Lynx trochę więcej bo konto otwiera się u amerykańskiego brokera. Nie pamiętam, żeby otwarcie konta w Degiro było odstraszające, więc odpytywanie w normie 🙂

 • Super, oferta IB, a do niej dołączony polski suport więc pod tym kątem wypada to całościowo bardzo dobrze.

 • Dzień dobry.
  Chciałem założyć konto i padłem na numerze telefonu. Wpisuję swój i pojawia się komunikat że numer może być niewłaściwy. Na czym polega problem ?

 • Sprawna obsługa w języku polskim i sprawne działanie brokera, zdecydowanie mogę ich ofertę polecić.

 • Polecam, dobrze przygotowana oferta, obsługa zawsze na wysokim poziomie, sprawnie działający suport.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  Zastrzeżenia prawne:

  Informacje, przedstawione na stronie mają charakter edukacyjny i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 roku. Publikacja ma charakter wyłącznie informacyjny, a żadna z zawartych informacji nie stanowi doradztwa inwestycyjnego, analiz finansowych, rekomendacji, w tym: inwestycyjnych, podatkowych, prawnych lub księgowych. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a inwestor podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

  >